Poradnik

Taśmy kroplująceZe względu na zmienne warunki pogodowe bardzo ciężko zapewnić roślinom i uprawom odpowiednie nawodnienie. Susza, spowodowana brakiem opadów, przy jednoczesnej niskiej wilgotności powietrza i wysokich temperaturach, może zamienić w pustynię najpiękniejszy ogród i zniszczyć plony. Jak temu zaradzić, biorąc pod uwagę, że ręczne nawadnianie jest nie tylko kłopotliwe i wymagające dużych nakładów czasu, ale także mało wydajne i nieekonomiczne? Skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemów nawadniania kroplowego, np. taśm kroplujących. Taśmy kroplujące sprawdzą się doskonale przy podlewaniu ogrodu, kwiatów, grządek z warzywami, winnic, sadów, a także upraw szklarniowych i sezonowych upraw polowych.

Koszenie trawyTrawnik może być prawdziwą ozdobą ogrodu – pod warunkiem, że jest zadbany i odpowiednio pielęgnowany. Chyba najbardziej podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest koszenie trawnika. W odróżnieniu od innych czynności, które należy wykonywać okresowo, trawnik musi być koszony regularnie, wielokrotnie w trakcie jednego sezonu. Nie chodzi tylko o względy estetyczne, ale również o to, by nie dopuścić do przerośnięcia trawy i jej zakwitnięcia. Tutaj często pojawia się problem, bo o ile większość z nas chciałaby mieć ładny, zadbany, równy trawnik, tak część nie przepada za tą czynnością, a wiele osób po prostu nie ma czasu na regularne koszenie trawy. Z tej perspektywy dobrym rozwiązaniem może być zakup robota koszącego.

Kompensacja ciśnienia nawadniania kropelkowegoSystemy nawadniania kropelkowego zapewniają roślinom odpowiednią ilość wody. Rozwiązanie jest nie tylko dużym udogodnieniem w pielęgnacji ogrodu, ale również opłacalną inwestycją – pozwala zminimalizować koszty utrzymania ogrodu poprzez oszczędność wody. Decydując się na zamontowanie systemu nawadniania kropelkowego, warto rozważyć wybór linii kroplujących z kompensacją ciśnienia.

Nawożenie trawnikaNawożenie trawnika jest jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Trzeba pamiętać, że płytko korzeniąca się trawa dość szybko zużywa substancje odżywcze z wierzchnich warstw gleby, dlatego tak ważne jest dodatkowe dostarczanie niezbędnych substancji. Odpowiednie nawożenie trawnika sprawia, że ma on piękny, ciemnozielony kolor oraz gęstą darń i jest odporny na choroby, a także niekorzystne warunki, takie jak mróz czy susza. Dzięki systematycznemu nawożeniu trawnik będzie ozdobą ogrodu lub przydomowej przestrzeni przez cały rok.

Kiedy zakładać trawnik?

Piękny, zielony dywan. Zadbany trawnik to prawdziwa ozdoba zarówno dużego ogrodu, małego ogródka, jak i przestrzeni otaczającej dom. Chociaż kolorowe rośliny i drzewka ozdobne mogą wydawać się nam bardziej spektakularne, toKiedy zakładać trawnik?y dobrze rósł i cieszył oko, powinien być założony w odpowiedniej porze.

System automatycznego nawadniania

Piękny i wypielęgnowany ogród to atut każdego domu. Zwykle rodzaj ogrodu i jego roślinność dobieramy stylistycznie do bryły budynku, powierzchni jaką dysponujemy oraz własnych upodobań. Możliwości aranżacji przestrzeni ogrodowej są obecnie wręcz nieograniczone: od wymyślnych nasadzeń, przez zróżnicowaną architekturę po fantazyjne dodatki jak wodospady i oczka wodne. Niezależnie od tego jaką powierzchnią ogrodu dysponujemy już na etapie jego projektowania powinniśmy przemyśleć wiele ważnych dla jego użytkowania aspektów.

Automatyzacja naszego życia codziennego jest coraz większa. Producenci wszelkiego rodzaju sprzętów prześcigają się w udogodnieniach, mających na celu ułatwienie klientom funkcjonowania w zabieganej codzienności. Mamy już możliwość zdalnego sterowania urządzeniami AGD czy tzw. inteligentne domy, a teraz naprzeciw potrzebom klientów wychodzą także producenci systemów nawadniających.

Adres firmowy

LUPUS - Systemy nawadniające

ul. Warszawska 617
05-082 Wojcieszyn

Dane kontaktowe

tel. 22 487 16 44 - Sklep
tel. 794 004 400 - Projekty, Montaż
tel. 883 045 045 - Trawniki

Social media