Poradnik

Nowość na rynku - Sterowniki Wi-fi.

Nowość na rynku - Sterowniki Wi-fi. Jakie korzyści oferuje i na czym polega ich działanie.

Szczególnie, gdy zbliża się okres wiosenno-letni i coraz częściej spędzamy czas na zewnątrz, istotne staje się dbanie również o przydomowy ogród. Jeśli posiadamy na naszych terenach zielonych system nawadniający, rozwiązanie polegające na sterowaniu poprzez specjalną aplikację na SmartPhon’a oraz połączenie internetowe może okazać się bardzo pomocne w pielęgnacji i utrzymaniu ogrodu.

Na czym polega działanie sterowników nawadniających wi-fi

Sterowniki pojawiły się jako uzupełnienie tradycyjnego systemu nawadniającego. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie kontrolowania i sterowania zainstalowanym systemem nawadniającym z dowolnego miejsca na świecie. W tym celu wykorzystywana jest specjalnie dedykowana aplikacja na SmartPhon'a oraz połączenie internetowe. Sama budowa i funkcjonalność aplikacji zależy od producenta. Większość z nich oferuje możliwość kontroli harmonogramu nawadniania, zużycia wody, analitykę zbieranych danych, zmiany warunków pogodowych oraz informowania o problemach instalacyjnych. 

Jakie korzyści dają nam sterowniki wi-fi

Dostępne na rynku sterowniki wi-fi umożliwiają nam w pełni kontrolowanie i nadzorowanie systemu nawadniającego z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco informowani o zmieniających się warunkach atmosferycznych i pogodowych w miejscu, gdzie znajduje się nasz ogród, bądź prowadzimy uprawy. Często szybka reakcja na wysokie temperatury może uchronić nas od dużych strat finansowych. Co jest szczególnie ważne, jeśli prowadzimy uprawy rolnicze. Jednocześnie zyskujemy swobodę, gdyż cała kontrola nawodnienia odbywa się zdalnie i nie wymaga naszej obecności na miejscu.
 
 
System sterowania został tak przemyślany, aby przekazywać nam informacje o nieprawidłowościach w działaniu instalacji, anomaliach i zaburzeniach. Ułatwia nam to zarządzanie systemem nawadniającym, zwłaszcza w warunkach miejskich i kiedy nie jesteśmy w stanie bezpośrednio kontrolować całej aparatury. Sterowniki posiadają dodatkowo czujniki zużycia wody, dzięki czemu możemy na bieżąco kontrolować jej poziom oraz dopasować go do zmiennych warunków pogodowych.
 
Zastosowanie sterowników wi-fi, a dokładnie detekcji satelitarnej, w połączeniu z systemem nawadniającym ma również duże znaczenie w rolnictwie. Ze względu na ogromne powierzchnie pól uprawnych nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować w należyty sposób czy dany obszar jest odpowiednio nawodniony. Ten odwieczny problem, z którym borykają się rolnicy może zostać rozwiązany właśnie dzięki zastosowaniu sterowników. Aplikacja na SmartPhon'a ułatwi kontrolowanie nawodnienia na każdym metrze kwadratowym uprawianej powierzchni, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować jaki poziom nawodnienia jest potrzebny w danym momencie. Może się to także przyczynić do znacznych oszczędności na zużyciu wody i przełożyć na niższe koszty uprawy.
 
W dzisiejszym zabieganym świecie, kiedy dużo czasu spędzamy poza domem korzystanie z aplikacji i urządzeń mobilnych jest dla nas prawdziwym ułatwieniem. W pielęgnacji ogrodu i przydomowych terenów zielonych, ale także pól uprawnych, sadów czy rozległych terenów rolniczych, możemy z powodzeniem wykorzystać nowoczesne technologie. Dzięki zastosowaniu sterowników wi-fi nasz system nawadniania będzie jeszcze bardziej efektywny i oszczędny, a my zyskamy pewność, że mamy wszystko pod kontrolą.

 

Adres firmowy

LUPUS - Systemy nawadniające

ul. Warszawska 617
05-082 Wojcieszyn

Dane kontaktowe

tel. 22 487 16 44 - Sklep
tel. 794 004 400 - Projekty, Montaż
tel. 883 045 045 - Trawniki

Social media