Serwis i zakładanie automatycznych systemów nawadniania Kampinos

Zastanawiasz się nad instalacją automatycznego systemu nawadniania? To świetne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przypadku mniejszych, przydomowych ogrodów, jak i upraw polowych, sadów, szkółek drzew, szklarni, a także obiektów sportowych, takich jak pola golfowe, obiekty lekkoatletyczne, boiska czy tereny jeździeckie. Systemy nawadniające są w zasadzie bezobsługowe, pozwalają oszczędzać czas i pieniądze, a co najważniejsze – prawidłowo i systematycznie podlewają rośliny, dzięki czemu zieleń oraz kwiaty pięknie wyglądają i prawidłowo się rozwijają. Jeśli szukasz firmy, która kompleksowo zajmie się instalacją automatycznego systemu nawadniania, zapraszamy do współpracy z firmą LUPUS. W Wojcieszynie koło Warszawy prowadzimy sklep z systemami nawadniającymi, w którym znajdziesz całą niezbędną armaturę do instalacji nawadniającej. Oferujemy jedynie najwyższej jakości produkty, renomowanych producentów, takich jak Hunter, Rain Bird, Unidelta, Irriga. W ofercie mamy również zakładanie nawodnień (Warszawa i okolice, m.in.  Stare BabiceGrodzisk MazowieckiPodkowa LeśnaKampinos, Łomianki, Milanówek, Pruszków, Konstancin-Jeziorna, Izabelin, Sochaczew, Ożarów MazowieckiZąbki, Marki, LegionowoJabłonna, Piaseczno, Wilanów). Możesz zaufać naszemu doświadczeniu – działamy w branży od ponad 15 lat. Zapewniamy fachowe doradztwo, wykonamy dla Ciebie projekt instalacji (uwzględniając przy tym m.in. kształt ogrodu, podział przestrzeni na różne sekcje, małą architekturę i rosnące w ogrodzie rośliny). Z dbałością o każdy szczegół wykonamy realizację projektu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się sprawnym i wydajnym systemem nawadaniania. Prowadzimy również serwis nawodnień – pomożemy Ci, jeśli zamontowany w Twoim ogrodzie system nawadniający ulegnie awarii.

Dlaczego warto zdecydować się na automatyczne nawadnianie?

Automatyczne systemy nawadniania to rozwiązanie dobre dla Ciebie i dla Twoich roślin. Co prawda instalacja wymaga odpowiedniej konserwacji, ale prace nie są zbyt skomplikowane. Najważniejsze, aby przed zimą odciąć dopływ wody i usunąć jej resztki z instalacji, a wiosną (przed uruchomieniem systemu nawadniającego) wyregulować zraszacze i przeczyścić dysze. Jeśli zdecydujesz się na założenie systemu nawadniającego, nie musisz pamiętać o regularnym podlewaniu roślin. Wystarczy odpowiednio zaprogramowany sterownik, a cykl nawadniania będzie uruchamiał się o określonej porze. Instalacja nawadniająca nie psuje estetyki ogrodu, ponieważ elementy doprowadzające wodę wkopane są w ziemię, a końcówki zraszające są niemal niewidoczne. Zapomnij o ręcznym podlewaniu. Ciągłe rozwijanie i przeciąganie węża może być męczące. Warto mieć również na uwadze, że poszczególne gatunki roślin mają różne wymagania, jeśli chodzi o podlewanie. Systemy nawadniające dostarczają roślinom odpowiednią ilość wody, a właściwie dobrane końcówki nawadniające (np. zraszacze rotacyjne, zraszacze statyczne, mikrozraszacze, linie kroplujące, taśmy kroplujące) podlewają rośliny optymalnym strumieniem. Automatyczne nawadnianie pozwala na ustawienie różnych parametrów podlewania, co doskonale sprawdza się, jeśli w różnych częściach ogrodu lub innego terenu zielonego rosną rośliny, które mają różne zapotrzebowanie na wodę i które preferują różną wilgotność gleby. Właściwy sterownik umożliwia podzielenie przestrzeni na niezależne sekcje. Systemy nawadniające pozwalają zredukować zużycie wody (nawet o 50% w porównaniu do tradycyjnego podlewania).

Elementy systemów nawadniających

Sterowniki

To właśnie sterowniki pozwalają na bezobsługowe nawadnianie ogrodu. Stanowią chyba najważniejszy element każdej instalacji nawadniającej i pozwalają na ustawienie parametrów podlewania – w zależności od modelu mogą to być tylko podstawowe lub bardziej zaawansowane parametry (np. czas zraszania, dawka zraszania, kolejność podlewania różnych sekcji, wybór poszczególnych dni tygodnia). Wyróżniamy sterowniki wewnętrzne (przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczeń, np. w garażu) i zewnętrzne, zaś jeśli chodzi o rodzaj zasilania – bateryjne (9V) i zasilane prądem zmiennym (230 V). W zależności od potrzeb możemy wybrać sterownik, który obsługuje np. 1, 2 lub więcej sekcji. 

Końcówki nawadniające

Zraszacze – rozpylają wodę pod odpowiednim ciśnieniem, pozwalają na regulację siły strumienia. Zraszacze rotacyjne mają spore zasięgi, podlewają teren w kształt koła lub jego wycinka. Zraszacze statyczne nie poruszają się w żadnym kierunku i mają nieco mniejsze zasięgi. Estetycznym rozwiązaniem są zraszacze wynurzalne, które w odróżnieniu od polowych (zamontowanych na powierzchni ziemi), są zupełnie niewidoczne, gdy nie pracują.

Linie i taśmy kroplujące – podczas nawadniania kroplowego niewielkie ilości wody dostarczane są bezpośrednio do strefy korzeniowej rośliny. Taśmy kroplujące świetnie sprawdzą zarówno w przypadku roślin uprawianych w gęstej rozstawie (np. papryka, sałata), jak i tych wymagających większych odległości (np. uprawy malin). Linie kroplujące dostępne są w dwóch wariantach – z kompensacją ciśnienia (doskonałe rozwiązanie, jeśli nawadniamy długie odcinki o zmiennym ukształtowaniu terenu) i bez kompensacji ciśnienia.

Mikrozraszacze – pozwalają na bardzo precyzyjne i delikatne nawadnianie. Świetnie sprawdzają się w przypadku roślin, które nie mogą być podlewane silnym strumieniem wody. Mikrozraszacze znajdują zastosowanie m.in. w sadach, szkółkach produkcyjnych, ogrodach przydomowych, stosowane są także do podlewania upraw warzywnych i szklarniowych. Mogą być również wykorzystywane do podnoszenia wilgotności powietrza i zamgławiania.

Dysze do zraszaczy – instalowane są na zraszaczach statycznych. Dzięki nim można ustawić odpowiedni kąt oraz promień strumienia wody. Zapewniają stabilność strumienia i równomierne pokrycie wodą w obrębie zasięgu pracy dyszy.

Czujniki

Czujniki pozwalają zoptymalizować pracę systemu nawadniającego. Jeśli panują niekorzystne warunki pogodowe (opady deszczu, niska temperatura czy duża wilgotność gleby), mogą czasowo wstrzymać nawadnianie.

Elektrozawory

Sterownik wysyła impulsy do elektrozaworów, powodując ich otwieranie lub zamykanie, dzięki czemu poszczególne elementy systemu zasilane są wodą. Elektrozawory są w stanie utrzymać szczelność nawet przy bardzo wysokim ciśnieniu.

Kolektory i śrubunki

Kolektory służą do podpięcia elektrozaworów do ujęcia wody. Pozwalają na sprawny przepływ wody, nie wymagają dodatkowego uszczelnienia. Śrubunki (gwintowane kształtki) stosowane są do wykonywania rozłącznych połączeń w instalacji nawadniającej.

Studzienki

Wytrzymałe studzienki zabezpieczają różne elementy instalacji nawadniającej, które wymagają okresowej kontroli. Można w nich montować np. elektrozawory z filtrami czy regulatory ciśnień.

Rury PE

Doprowadzają wodę do końcówek nawadniających. Rury polietylenowe są bardzo odporne na działanie różnych czynników, m.in. na promieniowanie UV. Nadają się zarówno do instalacji naziemnych, jak i podziemnych.

Złączki

Mogą być wykonane z różnych materiałów, są niezbędnym łącznikiem rur, elektrozaworów, dozowników, filtrów, regulatorów ciśnienia i zraszaczy. Podczas łącznia poszczególnych elementów instalacji warto zwrócić uwagę na ich odpowiedni dobór.

Filtry

Różnego rodzaju zanieczyszczenia wody, takie jak piasek, nadmiar żelaza czy glony mogą być niekorzystne dla automatycznego systemu nawadniania. Z tego powodu warto stosować filtry, które pomagają utrzymać odpowiednią czystość wody wykorzystywanej do nawadniania. Filtry pozytywnie wpływają na żywotność i niezawodność systemu nawadniającego. Dzielimy je ze względu na rodzaj materiału, którym oczyszczana jest woda (dyskowe – z plastikowymi krążkami, siatkowe i żwirowe, w których elementami filtrującymi są odpowiednio – siatka i żwir).

Dozowniki

Odpowiednie dozowniki pozwalają na dostarczanie roślinom środków odżywczych i składników mineralnych w postaci nawozów płynnych lub nawozów rozpuszczalnych w wodzie.

Pompy

System nawadniający podłączony jest do ujęcia wody – może być to wodociąg lub własne ujęcie (pompa). Ważne, aby ujęcie miało odpowiednią wydajność, a faktyczne ciśnienie wody w ucięciu wynosiło minimum 1,7 atmosfery. Wyróżniamy pompy głębinowe i hydroforowe (ssące).

Lupus – Kampinos – systemy nawadniające i nie tyko

Automatyczne systemy nawadniania – co możemy zaoferować?

  • Sprzedaż nawodnień – nasz sklep z nawadnianiem znajduje się w Wojcieszynie. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną. Oprócz wysokiej jakości armatury związanej z systemami nawadniającymi w naszym sklepie kupisz również roboty koszące, umożliwiające bezobsługowe koszenie trawników.
  • Zakładanie nawadniania – zajmiemy się wszystkim, od wykonania projektu po wybór odpowiednich elementów i realizację. Zamów projekt i wycenę, przekonaj się, jak wygodnym rozwiązaniem jest instalacja automatycznego systemu nawadniającego. Do współpracy zapraszamy klientów z województwa mazowieckiego (Warszawa i okolice, m.in. Kampinos, Stare Babice, Podkowa Leśna, Izabelin).
  • Naprawa nawodnień i serwis nawodnień – prowadzimy także profesjonalny serwis instalacji nawadniających.  

Pozostała oferta:

Jesteś zainteresowany współpracą z firmą LUPUS? Masz jakieś pytania dotyczące naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu!

Najczęściej wyszukiwane frazy

  • koszenie trawy Kampinos
  • trawa z rolki Kampinos
  • zakładanie trawników Kampinos
  • wiercenie studni głębinowych Kampinos

Adres firmowy

LUPUS - Systemy nawadniające

ul. Warszawska 617
05-082 Wojcieszyn

Dane kontaktowe

tel. 22 487 16 44 - Sklep
tel. 794 004 400 - Projekty, Montaż
tel. 883 045 045 - Trawniki

Social media