Serwis i zakładanie automatycznych systemów nawadniania Konstancin-Jeziorna

Podlewanie ogrodu wbrew pozorom nie jest łatwą czynnością, biorąc pod uwagę, ile potrzeba czasu aby wszystko zrobić w odpowiednim czasie. Dodając do tego fakt, że rośliny mają bardzo różne wymagania odnośnie wilgotności podłoża oraz pory podlewania, warto sprawdzić ofertę firmy, która zakłada automatyczna systemy nawadniania. Jedną z takich firm jest LUPUS - z 15 letnim doświadczeniem w sprzedaży i montażu systemów nawadniających. W ofercie znajduje się także serwis nawodnień lub naprawa nawodnień, jeśli zajdzie taka potrzeba. Firma LUPUS prowadzi działalność w Warszawie i okolicach, tj. Stare BabicePodkowa LeśnaPruszkówMilanówekŁomiankiKampinosIzabelinGrodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Ożarów MazowieckiZąbkiMarkiLegionowoJabłonna, Piaseczno, Wilanów. Jednak jeśli mamy do czynienia z większym i bardziej skomplikowanym projektem, jesteśmy gotowi założyć naszą instalację na terenie całego kraju. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Kilka słów o pielęgnacji - LUPUS Konstancin–Jeziorna - jak poprawnie podlewać rośliny?

Pora podlewania roślin jest bardzo ważna. Najlepszą porą jest wczesny poranek albo późne popołudnie, kiedy słońce nie pada bezpośrednio na rośliny. Unikajmy jednak bardzo późnej (wieczornej) pory, ponieważ woda z liści nie zdąży wyschnąć odpowiednio szybko, a to może sprzyjać do rozwoju wilgoci wewnątrz rośliny. Choroby grzybowe zazwyczaj nie są łatwym przeciwnikiem, więc lepiej nie sprzyjać ich rozwojowi. Zdecydowanie również unikajmy podlewania wtedy, kiedy słońce nad nami świeci w pełni - może poparzyć liście roślin i doprowadzić do ich zniszczenia. Ponadto, w pełnym słońcu wylana woda szybko wyparowuje i nie zdąży wniknąć w głąb gleby, co wiążę się z tym, że nie zdąży dotrzeć do korzeni i ich nawodnić. 

W jaki sposób prawidłowo ręcznie podlewać rośliny?

Podstawowym wyznacznikiem jest rodzaj gleby w naszym ogrodzie. Do każdego rodzaju dobieramy inny rodzaj podlewania, ale generalną zasadą, o której każdy powinien pamiętać jest to - że lepiej podlewać obficie ale rzadziej, niż codziennie małą ilością wody. Podlewanie w taki sposób zapewnia wnikanie wody w głębsze warstwy gleby, gdzie znajdują się korzenie. Z kolei nawadnianie korzeni jest ważne dlatego, gdyż dzięki temu rośliny mogą budować duże systemy korzeniowe i zwyczajnie rozrastać się. Jeśli o to odpowiednio nie zadbamy - korzenie będą płytko osadzone, a sama roślina stanie się mało odporna na występujące okresowo susze. 

Prawidłowe podlewanie to również odpowiednie dostosowanie strumienia wody do każdej rośliny. Zbyt silny strumień może je zniszczyć - a zbyt słaby, może zbyt mało nawodnić.  Pamiętajmy, że każda roślina wymaga innego stopnia nawodnienia. Najlepiej strumień wody kierować na glebę, a nie bezpośrednio na rośliny, ich liście oraz kwiaty. 

Może jednak automatyczne nawadnianie? LUPUS Konstancin–Jeziorna

Automatyczne nawadnianie ma jedną ogromną zaletę - po odpowiednim montażu i zaprogramowaniu, wykonuje całą pracę za nas. Jest co najmniej kilka powodów, dla których systemy nawadniające to bardzo dobry wybór dla każdego:

 • oszczędność czasu - nie jesteśmy w żaden sposób zaangażowani w codzienną pracę nad podlewaniem roślin w ogrodzie
 • elastyczność - możemy dopasować działanie systemu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami naszych roślin. Możemy zmieniać parametry dowolnie, w momencie zmiany sytuacji i potrzeb wszystkich roślin
 • łatwe sterowanie systemem - wraz z instalacją otrzymujemy także cyfrowy sterownik, dzięki któremu z łatwością możemy zmieniać wszystkie parametry. Sterownik może wyświetlać nam szereg powiadomień dodatkowych, takich jak informacja o przelaniu gleby, o za dużej suchości etc.
 • oszczędność wody - nie jest łatwo przeliczyć ten czynnik “na pierwszy rzut oka”, jednak wszystkie zestawienia jasno wskazują na zdecydowaną oszczędność wody. Różne opracowania wskazują różne wartości, ale mówi się nawet o 50% oszczędności wody w porównaniu z podlewaniem tradycyjnym. Ważną pomocą są tutaj linie kroplujące, które możemy zamontować przy roślinach wymagających minimalnej ilości wody wprost do strefy korzeniowej - tak małej, że nie bylibyśmy w stanie jej zapewnić przy podlewaniu ręcznym. 

Ponadto warto wspomnieć, że zakładanie nawadniania najlepiej wykonać na etapie budowy, przygotowywania ogrodu. Oczywiście wszystkie prace wykonujemy także już na gotowych ogrodach, jednak wiążą się one z częściowymi wykopani i możliwym zniszczeniem niektórych elementów. Aby zakładanie nawodnień odbyło się bez żadnych strat, sugerujemy jego rozważenie jeszcze przed obsadzeniem roślinami naszego terenu. 

Czy jest możliwe samodzielne założenie nawadniania?

Nawadnianie ogrodu musi być odpowiednio zaprojektowane, dlatego przed założeniem nawadniania trzeba wykonać odpowiedni projekt. Na projekcie szczegółowo zaznaczamy wszystkie budynki, chodniki, krawężniki oraz inne stałe elementy, jeśli występują. Musimy również zaznaczyć strefy podlewania - gdzie rośliny powinny dostać więcej wody, a gdzie wystarczy ich mniej. Taki projekt trzeba wykonać jak najdokładniej, aby później nawadnianie spełniało nasze oczekiwania. Również bardzo ważną rzeczą, jest zapisanie wydajności ujęcia wody oraz zmierzenie realnego ciśnienia wody w ujęciu. 

Dopiero po oznaczeniu i analizie wskazanych powyżej elementów, można przystąpić do wybrania najbardziej pasującego systemu nawadniania. Uważamy, że stopień skomplikowania takiego projektu powoduje, że zdecydowanie lepiej jest zaufać profesjonalistom i założyć nawadnianie wspólnie z firmą, która się w tym specjalizuje. Jest bowiem bardzo łatwo przeoczyć jakiś istotny element, który zaważy później na działaniu całości. 

Dodatkowa pomoc - stacjonarny sklep z nawadnianiem

Dla Państwa wygody i aby jeszcze dokładniej móc zaprezentować naszą ofertę, prowadzimy sklep z nawadnianiem, gdzie chętnie z Państwem porozmawiamy i doradzimy na temat projektowanej instalacji. W naszym sklepie oferujemy oczywiście sprzedaż nawodnień, ale również fachowe doradztwo w zakresie planowania, montażu, instalacji i obsługi posprzedażowej. Możemy zaprezentować Państwu nasze produkty pochodzące wyłącznie od najlepszych i renomowanych producentów. Sklep z systemami nawadniającymi LUPUS oferuje także wszystkie niezbędne elementy w razie konieczności wymiany, typu: dysze, sterowniki, czujniki, elektrozawory, śrubunki, studzienki, rury pe, złączki, filtry, pompy, dozowniki i wiele innych. W naszym sklepie mogą Państwo również zapoznać się z naszą dodatkową ofertą z zakresu:

 • zakładanie trawników z siewu z rolki - oferujemy zaprojektowanie oraz założenie trawnika w wybranej przez Państwa technice. W zależności od tego jak duży jest Państwa ogród oraz jak wygląda jego nawadnianie, położenie oraz zabudowa, dopasowujemy odpowiedni rodzaj trawnika. Specjalizujemy się również w układaniu siatek przeciwko kretom, aby zapobiegać zniszczeniom w ogrodzie.
 • wiercenie studni głębinowych - dzięki temu, że posiadamy zaawansowany park maszynowy, możemy zaproponować Państwu wiercenie studni, nawet na bardzo dużych głębokościach. Własne ujęcie wody sprawdza się w każdym gospodarstwie domowym. Może być dodatkowym źródłem wody w razie np. awarii sieci wodociągowej, ale także może być to nasze jedyne ujęcie, które zapewnia bardzo czystą wodę o każdej porze roku.
 • roboty koszące - na naszej stronie www oraz w naszym sklepie stacjonarnym znajdą Państwo różne rodzaje robotów koszących - od najprostszych, sprawdzających się w małych ogródkach przydomowych, aż do najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Każde z nich jest ogromną pomocą w utrzymaniu zieleni w porządku. Roboty są samowystarczalne, same pilnują poziomu naładowania baterii, przegrzania, czy złej pogody. Informują nas o wszystkich nieprawidłowościach i poruszają się tylko po strefach, które sami wyznaczymy do koszenia. To naprawdę bardzo duża pomoc dla każdego, kto chce zadbać o trawnik w swoim ogrodzie.

 

LUPUS Konstancin–Jeziorna - kompleksowe usługi

Firma LUPUS to sprawdzony dostawca najlepszych rozwiązań dla każdego rodzaju terenów zielonych. Klientów z okolic Warszawy zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego (znajdujemy się blisko miejscowości Stare Babice, Podkowa Leśna, Pruszków, Milanówek, Łomianki, Kampinos, Izabelin, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Ożarów mazowiecki, Ząbki, Marki, Legionowo, Jabłonna), a wszystkich innych do zapoznania się z ofertą znajdującą się na naszej stronie www. 

Już od 15 lat zajmujemy się wykonywaniem projektów instalacji nawadniających, ich instalacją, prawidłowym montażem, a także późniejszą obsługą w zakresie napraw i serwisu. Przeprowadzamy również krótkie szkolenia dla każdego użytkownika z zakresu obsługi cyfrowych sterowników.

Oprócz tego, możemy zaprojektować i położyć najlepiej dopasowany do Państwa ogrodu trawnik, a także doradzić w zakresie jego prawidłowej pielęgnacji. W razie potrzeby, wykonamy odwierty pod studnię głębinową i zajmiemy się jej wybudowaniem. A kiedy już wszystko będzie gotowe - zaproponujemy Państwu najlepszy robot koszący, abyście mogli cieszyć się gotowym trawnikiem nie podczas jego koszenia ręcznie, tylko pijąc kawę i odpoczywając. Zapraszamy do współpracy!

Najczęściej wyszukiwane frazy

 • koszenie trawy Konstancin-Jeziorna
 • trawa z rolki Konstancin-Jeziorna
 • zakładanie trawników Konstancin-Jeziorna
 • wiercenie studni głębinowych Konstancin-Jeziorna

Adres firmowy

LUPUS - Systemy nawadniające

ul. Warszawska 617
05-082 Wojcieszyn

Dane kontaktowe

tel. 22 487 16 44 - Sklep
tel. 794 004 400 - Projekty, Montaż
tel. 883 045 045 - Trawniki

Social media