Serwis i zakładanie automatycznych systemów nawadniania Wilanów

Automatyczne nawadnianie ogrodu to jedno z podstawowych udogodnień, jakie każdy może zainstalować na swoim przydomowym, zielonym terenie. LUPUS od wielu lat oferuje Państwu szereg rozwiązań do systemów nawadniających. Z naszą ofertą można zapoznać się online, a także stacjonarnie w sklepie, który stworzyliśmy specjalnie dla wszystkich tych, którzy wolą tradycyjne metody składania zamówień. Najwięcej Klientów obsługujemy z rejonu Warszawy i okolic, tj. Stare BabicePodkowa Leśna, PruszkówMilanówekŁomiankiKampinos, IzabelinGrodzisk MazowieckiSochaczewOżarów MazowieckiZąbkiMarkiLegionowo, Jabłonna, Konstancin-JeziornaPiasecznoWilanów i pobliskich. Oczywiście nie ograniczamy się w tym zakresie - w razie potrzeby, możemy wykonać instalację na terenie całego kraju. 

Jak wygląda proces zakładania nawodnień od samego początku?

W pierwszej kolejności zajmujemy się omówieniem Państwa ogrodu. Musimy poznać jego szczegółowy układ, nasadzenia, umieszczenie elementów stałych, a także zaznaczyć wszelkie krawężniki, ścieżki, tarasy etc. To bardzo ważny etap, ponieważ źle zaprojektowane umiejscowienie zraszaczy może doprowadzić do nieprawidłowego podlewania ogrodu. Jest to zadanie dość trudne, dlatego nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu z wykonaniem odpowiedniego projektu. Zadamy Państwu szereg pytań, które pozwolą nam stworzyć odpowiednią propozycję. Jednak są pewne istotne informacje, które muszą Państwo przygotować na spotkanie z nami. Są to:

 • informacja o ciśnieniu w aktualnie posiadanej instalacji - taką informację mogą Państwo uzyskać u aktualnego dostawcy wody lub można je zmierzyć za pomocą manometru. Aby systemy nawadniające działały prawidłowo, ciśnienie nie może przekraczać 5 bar.
 • przeliczenie przepływu w instalacji - wynik można wyrazić w metrach sześciennych na godzinę lub w litrach na sekundę. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w tej czynności, zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem. Wyjaśnimy wszystko tak, aby nie sprawiało żadnych trudności. 

Kolejnym krokiem jest właściwe narysowanie planu ogrodu z uwzględnieniem wszystkich powyższych danych. Prosimy pamiętać o właściwym zaznaczeniu granic działki i odległości budynków od ogrodzenia. Jeśli jakieś obszary nie mają być wcale nawadniane, również prosimy o ich zaznaczenie. 

Ostatnim krokiem jest wysłanie do nas zgromadzonych przez Państwa materiałów. Na tej podstawie odeślemy naszą propozycję, omówimy ją z Państwem, naniesiemy ewentualne poprawki i możemy rozpoczynać etap montażu. Sam montaż wykonujemy w możliwie najkrótszym czasie, umawiając się w dogodnym dla Państwa terminie.

Jakie są zalety posiadania automatycznego systemu nawadniania?

Przede wszystkim, ręczne nawadnianie ogrodu wymaga ogromu pracy. Trzeba pamiętać o tym, jakie wymagania ma każda roślina oraz o odpowiedniej porze na ich podlewanie. Nawet jeśli nie jest to dla nas kłopot i zwyczajnie lubimy tego rodzaju prace ogrodowe, to problem pojawia się, kiedy musimy wyjechać na dłuższy czas. Pozostaje wtedy wynajęcie kogoś do tej pracy, a to już dodatkowy koszt. 

Automatyczne systemy nawadniania same pamiętają o konieczności wykonania odpowiedniej pracy. Nie musimy martwić się ani o porę podlewania, ani o to, czy rośliny dostaną odpowiednie dawki wody oraz składników odżywczych - wszystko będzie wykonane według uprzedniego zaprogramowania w sterowniku. 

Wśród korzyści, jakie daje nam automatyczne nawadnianie, widnieją głównie:

 • oszczędność czasu oraz wody,
 • możliwość pozostawienia ogrodu bez opieki,
 • równomierne podlewanie, niemożliwe do osiągnięcia podczas ręcznego podlewania,
 • szybszy wzrost roślin, dzięki dopasowaniu odpowiedniej ilości wody

Czy systemy nawadniające wymagają konserwacji? LUPUS Wilanów

Jak przy każdej instalacji tego typu, tak samo i tutaj warto dwa razy do roku poświęcić czas na konserwację instalacji. Najczęściej wykonuje się ją wiosną i jesienią. Samo zakładanie nawadniania nie wystarczy, aby system działał bez żadnych zakłóceń przez wiele lat. Wszystko zależy od tego, jak sroga była zima, czy jak mocno był eksploatowany system w ciągu lata. Co zatem należy wykonać podczas każdej z prac przy przeglądzie systemów nawadniających, aby nie było konieczne ponowne zakładanie nawodnień? Wiosną, kiedy mamy w planie uruchomić system po sezonie zimowym, należy wyczyścić dysze, wyregulować pracę zraszaczy oraz przejrzeć stan elektrozaworów. Jesienią natomiast, po całym sezonie, trzeba zabezpieczyć wszystkie elementy przed zimą, aby nie uległy mikrouszkodzeniom. Koniecznie na zimę trzeba odciąć dopływ wody i usunąć z instalacji jej resztki. Czasami zaleca się też demontaż sterownika (jeśli zamieściliśmy go na zewnątrz), ale nie zawsze jest to konieczne.

Co jeszcze może zaoferować LUPUS Wilanów?

Przez wiele lat naszej działalności, znacząco rozszerzyliśmy naszą ofertę poza sprzedaż nawodnień. Przede wszystkim otworzyliśmy sklep z systemami nawadniającymi, gdzie mogą Państwo zasięgnąć porady na każdy temat związany z naszą branżą. To tutaj jesteśmy w stanie pokazać Państwu jak wygląda projektowanie ogrodu, możemy porozmawiać na temat posiadanych przez Państwa rozwiązaniach i zaproponować ewentualne modyfikacje. Tutaj także znajdą Państwo produkty wyłącznie najlepszych producentów, takich jak: Irriga, Hunter, Unidelta, Rain Bird. W stałej ofercie posiadamy zraszacze, dysze, sterowniki, elektrozawory, studzienki, czujniki, rury pe, linie i taśmy kroplujące, a także filtry, pompy, dozowniki. Nasz sklep z nawadnianiem to także miejsce, gdzie mogą Państwo złożyć zawiadomienie o konieczności skorzystania z usługi serwis nawodnień lub naprawa nawodnień. Jeśli nie mogą się Państwo do nas udać osobiście, na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy numery telefonów do wszystkich działów, dzięki czemu dużo łatwiej będzie odnaleźć właściwego specjalistę, który może pomóc w Państwa sprawie. Zachęcamy także w każdym przypadku do kontaktu mailowego - odpowiemy na Państwa pytania tak szybko, jak to będzie możliwe. W sklepie mogą Państwo także uzyskać informacje na temat naszych pozostałych usług, jakimi są:

 • zakładanie trawników z siewu z rolki - zakładanie trawników cieszy się niesłabnącą popularnością, szczególnie wiosną oraz wczesną jesienią. W zależności od tego, jaki posiadają Państwu teren i jaki możemy przeznaczyć budżet na prace - doradzamy odpowiednie rozwiązanie. Trawnik z siewu jest relatywnie tańszy i jest częściej wybierany przy większych terenach, a także wtedy, kiedy właścicielom nie spieszy się z uzyskaniem wymarzonego efektu. Trawnik z rolki natomiast kładziemy najczęściej w mniejszych ogrodach i ma tą zaletę, że już od samego początku możemy cieszyć oko piękną zielenią.
 • wiercenie studni głębinowych - zawsze sugerujemy, aby zainteresować się wykonywaniem odwiertów podczas budowy, kiedy nie mamy jeszcze do końca urządzonego i zagospodarowanego terenu wokół domu. Wtedy też ewentualny bałagan i zniszczenie trawnika nie jest dla nas tak uciążliwy jak w momencie, kiedy użytkujemy już ładną przestrzeń i musimy dokonać małych zniszczeń. Niemniej jednak, w momencie kiedy zdecydujemy się na wiercenie studni możemy być przekonani, że finalnie będziemy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Woda wydobywana ze studni głębinowej potrafi być o wiele czystsza niż ta, którą na co dzień pobieramy z sieci wodociągowej. A to przekłada się na dłuższe zdrowie i lepsze samopoczucie.
 • roboty koszące - posiadamy w ofercie bardzo dużo robotów koszących. W ostatnim czasie, najbardziej popularnym modelem jest Wiper Premium 2021, który nadaje się do koszenia każdego rodzaju trawy. Robot tego typu to gwarancja wysokiej jakości silnika i świetnej wydajności cięcia. A ponieważ chcemy móc doradzić Państwu rodzaj robota koszącego w zależności od posiadanego przez Państwa podłoża - oferujemy wiele serii, dedykowanych do pracy w konkretnym terenie. Co ważne, każdy robot koszący to dla Państwa ogromne ułatwienie i ulga od konieczności ręcznego koszenia trawnika. Nie trzeba się także martwić o naładowanie robota - większość modeli ma nad tym kontrolę i w odpowiednim momencie same wracają do stacji ładującej. Nasi Klienci w zdecydowanej większości twierdzą, że już nigdy nie wróciliby do momentu, kiedy nie posiadali robota koszącego w swoim ogrodzie.

LUPUS Wilanów to rzetelna firma z wieloletnim doświadczeniem

Jesteśmy firmą z ugruntowaną pozycją na rynku. Posiadamy szereg rozwiązań dla Państwa ogrodu, które w jeszcze większym stopniu pozwolą się nim cieszyć przez cały rok. Z naszymi Klientami jesteśmy w stałym kontakcie, nawet po całym procesie posprzedażowym. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji. Chętnie podpowiemy, wskażemy najlepsze rozwiązania. Osobom, które chcą nas spotkać osobiście polecamy nasz sklep stacjonarny (najczęściej są to Klienci z Warszawy i okolicznych miejscowości, takich jak: Stare Babice, Podkowa Leśna, Pruszków, Milanówek, Łomianki, Kampinos, Izabelin, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Ząbki, Marki, Legionowo, Jabłonna, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno.

LUPUS to lider w swojej branży z wieloma pozytywnymi opiniami Klientów. Zapraszamy do współpracy!

Najczęściej wyszukiwane frazy

 • koszenie trawy Wilanów
 • trawa z rolki Wilanów
 • zakładanie trawników Wilanów
 • wiercenie studni głębinowych Wilanów

Adres firmowy

LUPUS - Systemy nawadniające

ul. Warszawska 617
05-082 Wojcieszyn

Dane kontaktowe

tel. 22 487 16 44 - Sklep
tel. 794 004 400 - Projekty, Montaż
tel. 883 045 045 - Trawniki

Social media