Serwis i zakładanie automatycznych systemów nawadniania Ząbki

Automatyczne systemy nawadniania firmy LUPUS od lat znajdują zastosowanie w przydomowych ogródkach. Grono naszych zadowolonych Klientów stale się powiększa i możemy poszczycić się jedną z najlepszych opinii na rynku. Od długiego czasu bowiem dzielimy się wiedzą w zakresie nawodnień. Dzięki temu coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że systemy nawadniające są o wiele bardziej efektywne niż ręczne podlewanie ogrodu. Automatyczne nawadnianie wykonuje za nas praktycznie całą pracę. Nie musimy pamiętać o proporcjach, czy sposobie podlewania każdej konkretnej rośliny. Projektujemy system i ustalamy to raz, a potem możemy się już tylko cieszyć efektami. Co więcej automatyczne nawadnianie ogrodu to rozwiązanie ekologiczne (zużywamy dużo mniej wody niż przy tradycyjnym podlewaniu) oraz lepsze dla wzrostu roślin (w zależności od wybranej metody możemy podlewać rośliny “od góry” lub zamontować linie kroplujące i podawać wodę z odżywką bezpośrednio do części korzeniowej).

W ostatnim czasie nasz sklep z nawadnianiem jest coraz częściej odwiedzany przez Klientów poszukujących informacji, czy zakładanie nawadniania jest tak samo efektywne przy obiektach użyteczności publicznej. Czy na bardzo dużych powierzchniach systemy nawadniające sprawdzą się równie dobrze i rośliny będa tak samo dobrze podlane? Odpowiedź jest jedna: Oczywiście, że tak.

Poniżej przedstawiamy kilka słów na temat tego, gdzie jeszcze prowadzimy nasze prace, oprócz przydomowych ogródków. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu - najczęściej obsługujemy Klientów z miejscowości Warszawa, Stare Babice, Podkowa Leśna, Pruszków, Milanówek, Łomianki, Kampinos, Izabelin, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki.

Obiekty sportowe

W przypadku obiektów sportowych nie przykuwamy znacznej uwagi do rozplanowania metod podlewania dla konkretnych stref, gdyż tutaj na całym terenie jest najczęściej jednolita murawa (ewentualne nasadzenia mogą pojawić się na jej obrzeżach). Przy obsłudze obiektów sportowych chodzi przede wszystkim o to, aby utrzymać takie samo nawodnienie we wszystkich obszarach. Trawa ma być utrzymana w idealnej kondycji, równomiernie podlana i odżywiona. Dzięki temu zachowuje swoją funkcjonalność, a nade wszystko - jest gotowa do bezpiecznej i komfortowej gry. Zakładanie nawodnień w przypadku obiektów sportowych nie jest trudne na etapie projektowania, jednak bywa bardzo pracochłonne podczas montażu, mówimy tutaj bowiem o bardzo rozległych terenach. Obsługujemy takie obiekty, jak: pola golfowe, korty tenisowe, tereny jeździeckie, obiekty lekkoatletyczne, a także boiska piłkarskie i szkolne. Ponieważ miejsca te są wykorzystywane komercyjnie i według ustalonego grafiku, nasz serwis nawodnień pojawia się w razie potrzeby najszybciej jak to możliwe. Dzięki automatycznym systemom podlewanie jest praktycznie bezobsługowe.

Pola, sady, szkółki drzew

Nawożenie roślin w przypadku pól uprawnych jest bardziej skomplikowane. Nie należy tu jedynie odpowiednio nawadniać rośliny. Trzeba zapewnić im optymalne warunki wzrostu poprzez właściwie zaplanowane podajników nawozów i substancji odżywczych, a także rozplanować najbardziej efektywne sposoby nawadniania dla konkretnych stref i grup roślin. Aby cały system był bardzo prosty i intuicyjny w trakcje eksploatacji, musimy poświęcić dużo czasu na jego zaprojektowanie (i później montaż według instrukcji). Na szczęście do wyboru mamy wiele typów urządzeń zraszających, dla uzyskania jak najlepszych efektów (są to deszczownie, mikrozraszacze, taśmy kroplujące, linie kroplujące, kroplowniki, zraszacze polowe). Ponadto, roślinom możemy podawać w ten sposób nie tylko wodę. Najnowocześniejsze systemy nawadniające zapewniają także bezobsługowe podanie środków odżywczych i składników mineralnych w postaci nawozów płynnych (lub nawozów rozpuszczalnych w wodzie). Nasz sklep z systemami nawadniającymi posiada także rozwiązanie dla tych miejsc, gdzie występuje twarda lub zanieczyszczona woda - montujemy wtedy odpowiednie filtry (dyskowe, siatkowe, żwirowe) i tym samym przedłużamy żywotność montowanej instalacji.

Parki miejskie

W ramach opieki nad terenami i parkami miejskimi, nawiązujemy współpracę najczęściej ze wspólnotami mieszkaniowymi, do których należą tereny zielone. Co nas bardzo cieszy to fakt, że administratorzy takich terenów coraz częściej dostrzegają jak istotne jest odpowiednie zadbanie o nasadzenia. Zdają sobie sprawę również z tego, że “mini parki” powstają często na terenach pobudowlanych i charakteryzuje je niska jakość gleby oraz duży stopień zanieczyszczenia odpadami budowlanymi. W tym wypadku najważniejszych jest odpowiedni dobór instalacji nawadniającej, a także możliwość szybkiej realizacji pozostałych usług, takich jak naprawa nawodnień.

Swoje prace na terenach miejskich często rozpoczynamy od wizji lokalnej i dokładnego zakreślenia najbardziej skomplikowanych miejsc. Fazę projektową dokładnie omawiamy z Klientem, ponieważ musimy tutaj uwzględnić również przyszłe plany, np. co do rozbudowy budynków wokół. Najczęściej proponujemy system nawadniania dokorzeniowego (RWS). Umożliwia on roślinom pobieranie wody i substancji odżywczych nawet tam, gdzie występuje jedynie glina lub inna gleba niskiej jakości.

Te same rozwiązania stosujemy w parkach i na placach zabaw - gdzie systemy nawadniające muszą być praktycznie niewidoczne i odporne na ewentualne uszkodzenia. Wszystko to dla zachowania jak najlepszej estetyki miejsca, które ma dawać mieszkańcom chwilę relaksu i wytchnienia.

Co jeszcze oferujemy? Poznaj nas lepiej - LUPUS Ząbki

Produkty i usługi powiązane z naszą podstawową ofertą, to nie tylko sprzedaż nawodnień. Nasze usługi rozbudowaliśmy także o inne dziedziny, dla jeszcze bardziej kompleksowej obsługi Państwa zlecenia.

Trawniki

Zakładanie trawników z siewu z rolki znajduje zastosowanie zarówno w ogródkach prywatnych, jak i na większych terenach, czy obiektach sportowych. Posiadamy profesjonalny park maszynowy oraz olbrzymie doświadczenie w układaniu trawników wraz z systemami nawadniającymi. Na każdą z naszych prac otrzymują Państwo gwarancję jakości.

Podstawą, jeszcze przed rozpoczęciem układania trawnika, jest odpowiednia analiza gleboznawcza. najpierw projektujemy odpowiednie podłoże dla najlepszego wzrostu roślin, a potem układamy trawnik. To dlatego nasze instalacje i trawniki cieszą oko wspaniałym wyglądem przez wiele lat. Co bardzo istotne, zawsze uczulamy Klientów na odpowiednie zabezpieczenie przed kretami. Posiadamy w ofercie odpowiednie siatki przeciw kretom, aby nie dochodziło do zniszczenia bądź zniekształcenia trawnika. Jednak decyzję co do sposobności takiego rozwiązania, zawsze zostawiamy Państwu.

Studnie głębinowe

Wiercenie studni głębinowych to stosunkowo nowość w naszej ofercie. Odpowiednio przygotowany park maszynowy pozwala nam kopać studnie o głębokości powyżej 10 metrów. Wykonujemy nawierty niezależnie od jakości i grubości podłoża. Wodę pozyskaną ze studni głębinowej można używać do picia, kąpieli, do przygotowywania posiłków, a także do podlewania roślin, czy napełniania wody w przydomowym basenie. Woda ze studni może być jedynym źródłem wody w gospodarstwe domowym, ponieważ często jest dużo lepszej jakości niż ta, otrzymywana z sieci wodociągowej. Może stanowić także awaryjne źródło wody, w przypadku awarii systemu miejskiego. Bardzo często inwestorzy decydują się na wykopanie studni na działkach rekreacyjnych jako źródło wody w domku letniskowym. To z pewnością warte rozważenia rozwiązanie w każdym domu.

Roboty koszące

Nasze roboty koszące to wielka ulga dla wszystkich, którym marzy się niezakłócony relaks we własnym ogrodzie. Każdy robot posiada stację dokującą, w której ładuje baterie i w której rozpoczyna oraz kończy swoją pracę. Wystarczy jednorazowe ustawienie parametrów robota i będzie on wykonywał swoją pracę bez naszej ingerencji. Możemy wyznaczyć mu strefy poruszania się, możemy także wybrać zmienną częstotliwość jego pracy (np. tylko w wybrane dni tygodnia). Bardziej zaawansowany technologicznie robot może być sterowany z poziomu naszego  smartfona.

Oprócz dużej ilości atrakcyjnych rozwiązań, roboty koszące posiadają również odpowiednie zabezpieczenia np. przed kradzieżą lub niekontrolowanym uruchomieniem przez dzieci. Są także czułe na temperaturę (nie uruchomią się, jeśli czujnik stwierdzi, że mogłoby dojść do przegrzania maszyny). Roboty koszące świetnie radzą sobie w każdym typie i kształcie naszego ogrodu, nie jest dla nich problemem dotarcie do żadnej strefy pod warunkiem, że go odpowiednio zaprogramujemy.

To naprawdę wielka pomoc w ogrodzie i polecamy ją każdemu Klientowi.

Sklep firmowy LUPUS Ząbki - zapraszamy

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i wybór odpowiednich rozwiązań dla Państwa ogrodu. Nie boimy się wyzwań i rozległych terenów, a nasze systemy nawadniające świetnie sprawdzają się wszędzie. Najwięcej Klientów trafia do nas z Warszawy i okolic (Stare BabicePodkowa LeśnaPruszkówMilanówekŁomiankiKampinosIzabelin,Grodzisk MazowieckiSochaczewOżarów Mazowiecki, Marki, LegionowoJabłonna, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Wilanów) ale zapraszamy Państwa z każdego zakątka kraju.

Zachęcamy również do telefonicznego bądź mailowego kontaktu z nami - z pewnością rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Najczęściej wyszukiwane frazy

  • koszenie trawy Ząbki
  • trawa z rolki Ząbki
  • zakładanie trawników Ząbki
  • wiercenie studni głębinowych Ząbki

Adres firmowy

LUPUS - Systemy nawadniające

ul. Warszawska 617
05-082 Wojcieszyn

Dane kontaktowe

tel. 22 487 16 44 - Sklep
tel. 794 004 400 - Projekty, Montaż
tel. 883 045 045 - Trawniki

Social media